Aktualności

Odkryj świat nauki w Galerii Jurajskiej

Ile bakterii żyje na ekranie smartfona? Jak wygląda dźwięk i skąd się bierze burza? Na te i wiele innych pytań odpowiemy już 20 maja podczas drugiego Pikniku Naukowego organizowanego przez Galerię Jurajską i Politechnikę Częstochowską.

Fascynuje Was świat, a może macie w domu małego naukowca, który marzy o tym, żeby zostać fizykiem, biologiem lub chemikiem? Koniecznie wpadnijcie 20 maja do Galerii Jurajskiej. Wspólnie z Politechniką Częstochowską przygotowaliśmy dla Was niesamowity piknik naukowy.

Odwiedzając go będziecie mieli okazję przyjrzeć się pracy laboratorium chemicznego i fizycznego, weźmiecie udział w pokazach i eksperymentach naukowych, dowiecie się więcej o swoim ciele, świecie, który Was otacza i zjawiskach, jakie w nim zachodzą.

Co konkretnie dla Was przygotowaliśmy? Najmłodsi będą mogli m.in. wykonać eksperyment z suchym lodem, stworzyć własny kompas i zafundować nam prawdziwą burzę. Będzie także okazja, żeby przyjrzeć się mikrobom i zbadać swój kręgosłup. Nie zabraknie także niezwykłych robotów i wynalazków, makiet architektonicznych, a także pokazów doświadczeń fizycznych.

Na spragnionych wiedzy czekać będą także zabawy naukowe, konkursy i quizy z nagrodami.

20 maja 2017, godz. 12.00.